• سایت رهبری
 • سایت ریاست جمهوری
 • پایگاه اطلاع رسانی دولت
 • ساعت : ۱۰:۷:۵۱
 • تاريخ :
   ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ 
 • کد خبر : ۹۱۷۳۶
گردهمایی 2 روزه نمایندگان شركت مادر تخصصی و مدیران عامل صندوق های شهرستانی حمایت از توسعه فعالیت های كشاورزی زنان روستایی برگزار شد

گردهمایی نمایندگان شرکت مادر تخصصی و مدیران عامل صندوق‌های شهرستان حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی در روز یکشنبه 23 اردیبهشت‌ماه 1397 به مدت دو روز در مرکز آموزش عالی امام خمینی برگزار شد.

سید عبدالکریم رضوی اردکانی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: همه نوع همکاری برای گسترش صندوق‌های زنان انجام می‌شود ولی کارهای زنان باید به سمت تولید محصولات سالم باشد و صندوق‌های شهرستانی باید  به فکر ایجاد کارگاه‌های بزرگ نباشد، بلکه با تفکر به فکر مزیت‌های رقابتی مختص آن شهر باشند. همچنین باید از امکانات موجود استفاده کنید و با مراکز تحقیقات کشاورزی شهر خود ارتباط مؤثر و مفید برقرار کنید.

وی تصریح کرد: فرآوری‌ها و کار و کسب‌های بزرگ را رها کنید و به بیشتر بر روی همکاری کردن با سایر نهاده‌ها و دیگر مراکز و ایستگاه‌های تحقیقاتی باشید. محصولات گواهی‌شده را حتماً پیگیری کنید؛ چون ارزش این محصولات چند برابر محصولات عادی است و با معاونت‌های باغبانی و دیگر معاونت‌های دیگر ارتباط برقرار کنید چراکه ما ابزار قانونی لازم برای انجام کارهای درست در صندوق‌ها راداریم.

رضوی اردکانی با تشویق صندوق‌ها به بهره مندی از قدر السهم صندوق‌ها از استانداری‌ها از محل پنج درصد اعتبارات استانی گفت: با بهره مندی از این اعتبار صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی می توانند به افزایش سرمایه مدنظر  در ارائه خدمات موثر دست یابند.

وی بابیان اینکه در آخرین روز کاری پایان سال 1396 در دیدار باخانم ابتکار از وی خواستیم که با تشکیل کارگروه صندوق‌ها موافقت شود؛ گفت: قرار شد که در استان‌ها با هماهنگی‌های انجام‌شده از کارهای صندوق‌های زنان شهرستانی بازدید به عمل آید و فضایی مهیا شود که گزارش فعالیت صندوق‌ها در هیئت‌وزیران ارائه گردد.

رضوی اردکانی با بیان اینکه خانم معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از فعالیت‌های انجام‌شده توسط صندوق‌های زنان روستایی استقبال کرد، افزود: تسهیلات ارائه‌شده کنونی نشانه رضایت معاونت رئیس‌جمهوری از عملکرد ارائه‌شده است.

وی اضافه کرد: ما باید بتوانیم با مبالغ اندک طرح‌های درست و مناسب تعریف و ارائه کنیم و جایگاه آن را مهم ببنیم و مستندسازی از این اعتبار باید در اولویت قرار گیرد.

رضوی اردکانی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی همچنین در کارگاه آموزشی الزامات بازار رسانی محصولات کشاورزی زنان روستایی گفت: بازاریابی و تبلیغات و بازار سازی برای محصولات زنان روستایی با همکاری تمامی صندوق‌های غیردولتی باید در دستور کار قرار گیرد و موضوع افزایش سرمایه در سال جاری باید در برنامه تمامی صندوق‌های زنان قرار بگیرد.

وی گفت: اگر سهم دولت مهیا شود و زنان آمادگی لازم را نداشته باشند، عملاً بحث افزایش سرمایه صورت نمی‌گیرد؛ بنابراین در زنان روستایی باید آمادگی لازم برای افزایش سرمایه را ایجاد کنید و توصیه می‌شود که از منابع اندک در اختیار برای کسب‌وکار و ایجاد اشتغال پایدار بهره برداری و کاری کرد که در طول تاریخ ماندگار شود و شجره طیبه به‌جا بماند.

علیرضا اشرفی، عضو هیئت‌مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی درباره وضعیت کنونی صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور گفت: هم‌اکنون 110 صندوق غیردولتی در کشور داریم که 32 صندوق آن استانی، 49 صندوق آن شهرستانی، 13 صندوق آن متعلق به زنان روستایی و عشایری و 16 صندوق آن ملی، تخصصی، منابع طبیعی و ... است.

 

وی افزود: هم‌اکنون 7500 تشکل با 90 هزار افراد حقیقی در 110 صندوق غیردولتی مشغول به فعالیت و کار هستند و تعداد 8720 تن فرد حقیقی با تعداد 245 صندوق اعتبارات خرد روستایی، سرمایه 8 میلیارد تومان در حال کار هستند.

معاونت امورزنان وخانواده نهاد ریاست جمهوری400   میلیون تومان به صندوق‌ها زنان روستایی و عشایری اختصاص داده است که برای افزایش سرمایه مصرف شود. این اعتبار باید برای ایجاد شغل ایجاد شود و همه صندوق‌ها بر اساس تعداد سهام‌دار و عملکرد از این اعتبار بهره خواهند گرفت.

لازم به ذکر است که از دفتر توسعه فعالیتهای کشاورزی زنان روستایی و عشایری، معاون دفتر و نمایندگان گروه سازماندهی تولیدکنندگان خرد در این گردهمایی شرکت کردند.

همچنین تک تک مدیران عامل صندوقها پروژه های خود را برای دریافت اعتبار ارائه نمودند و بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

 

امتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  5.7.4.0
  V5.7.4.0